mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes25

Online : 2
Vaša IP : 44.192.25.113
,

Podporuju nás

Náš Biliardový klub je v plnej podpore obce Kanianka.
Reklamný prúžok
>> Ď A K U J E M E <<


Najbližší program

28.5. Junior cup, 2. kolo, Prešov a SANIKA cup dvojíc, 2. kolo, POINT Trenčín

4.6. Ligové súťaže, 1. liga aj Rebild

4.-5.6. Best of East, Petrich, Bulharsko (2.-3.6. EEBC 9 ball championship tamtiež)


 

Spravodaj víkend 14/2018
Napísal Roman Čertík   
Pondelok, 09 Apríl 2018 00:00

Vložené 16/4

Zdravím všetkých priaznivcov biliardu,

bolo toho tento týždeň veru neúrekom, ale keďže som na žiadnej akcii nebol, tak lej tak stručne

Senior cup, Trenčín, 24 hráčov a hráčok

V turnaji dominovali domáci hráči, keď v poslednej štvorke boli až traja. V semifinále Sedmík zdolal Mikušku 6:5, rovnaka 6:5 jediný netrenčan Vágai zdolal Bobolu. Vo finále potom Sedmík vyhral hladko 6:1

Kompletné výsledky nájdete TU

Amundsen cup, Ružomberok, 36 hráčov

Početné a kvalitné štartové pole sa zišlo v Ružomberku. Turnaj napokon vyhral Polách, ktorý vo finále zdolal Krovinu 6:4. Na treťom mieste skončili Koles (v semifinále s Krovinom 2:6) a aj ked sa vzal, tu sa vzal Mišo Ryba - ktorý to evidentne hrať nezabudol :-) - ten prehral v semi s Poláchom 3:6

Kompletné výsledky nájdete TU

Eurotour. St. Johann, Rakúsko, 207 hráčov a hráčok

Aj my sme mali zastúpenie, ako zvyčajne bol Jakub Koniar, a ako zvyčajne, nestratil sa. Síce prehra v prvom kole, a jasná 2:9 so Szolnokim z Maďarska, nevyznela povzbudivo, ale Jaku vyhral ďalšie 4 zápasy: s domácim Kohlhoferom 9:0, s Nemcom Seeligerom 9:5, Poliakom Konradom Piekarskim 9:6 a Bulharom Ruslanovom 9:4. Tým sa dostal až do zápasu o postup do jednoduchého KO (posledným 32), tam však prehral s Rusom Gorstom 2:9.

Záverečné kolá mali zaujímavé obsadenie - vyhral Grék Kazakis, ktorý zdolal vo finále Estónca Grabeho 9:5, tretí skončili Kaci z Albánska (v semi 5:9 s Kazakisom) a domáci He (s Grabem 4:9), v osmičke ešte boli mladíci Nemec Filler, Poliak Zielinski, ale aj Čech Hybler a aj zástupca Saudskej Arábie Alshammari

Kompletné výsledky nájdete TU

Kvalifikácia na MSr v snookri

Celý týždeň už beží a až do štvrtka ešte bude bežať kvalifikácia na MSr, ktoré začínajú v Crucible v Sheffielde najbližší víkend. Zišlo sa 128 hráčov a hráčok, a kto chce získať jedno zo 16 miest, musí vyhrať 3 zápasy. Sú tam aj veľmi známe mená, a výsledky nájdete TU

Ďalší program:

V sobotu  21.4. je na programe Slovenský pohár v Trenčíne, 3. kolo, hra č.9. O týždeň neskôr, v sobotu 28.4 sú na programe ligové súťaže - v Extralige hrá naše družstvo doma s BK Trnava, v 1. lige hrá naša rezerva vonku proti BBM Malacky (zápas sa predohráva 22.4.)

 

Zdravím všetkých priaznivcov biliardu,

tak tento týždeň a víkend až príliš pestré a na písanie je toho viac, ako dosť - tak sa poďme pozrieť na to, čo všetko to bolo

Kanianske biliardové hry, 3. kolo

Hra č.9, 12 hráčov

Zišlo sa nás na naše skromné pomery celkom dosť, potešila účasť Joja Jantošku, ktorý sa ukázal po dlhej dobe (ale však je jasné, že sezónnu lyžiarsku permanentku treba využiť do bodky, ale už je veru po sezóne), aj nová tvár – Peter Maťo. Hrali sme 2 skupiny po 6, každý s každým a prví štyria do štvrťfinále.

A skupinu sa podarilo vyhrať bez prehry mne, druhý bol Peťo Babjak, ktorý prehral iba so mnou, tretí Miro Mokrý s 3 výhrami – opäť raz potvrdil, že hra č.9 mu chutí, predvádzal bizardné kúsky – neustále útoky na deviatku, push po rozstrele na otvorenom stole, len aby si „načechral“ deviatku k jamke – skrátka pri deviatke sa človek s Mirom nikdy nenudí :-) O posledné postupové miesto zvádzali tuhý boj Jantoška, Igor Foltán a Pikna, nakoniec mali všetci po 1 výhre a o skóre postúpil Jojo Jantoška

B skupinu vyhral bez prehry Peťo Leitman, ktorý v rozhodujúcom zápase o postup 1. miesto zdolal Filipa Foltána 5:4, druhý bol teda Filip s touto jednou prehrou, tretí bol Tomčo s 3 výhrami, no a posledným postupujúcim bol práve nováčik Maťo, ktorý ukázal zaujímavý potenciál – po výhrach nad pánom Hromádkom a Vladom Pastuchom obsadil 4. miesto.

Vo štvrťfinále som hral s Maťom ja, vyhral som 6:2, ale stačilo by trošku smoly z mojej strany a mohlo by to byť zaujímavé – takže len toľko by som povedal, že len tak ďalej, mladý muž, ak sa budeš tomu venovať so zápalom, mohlo by z toho niečo byť. Miro Mokrý zase skúšal svoje ťahy, ale na Filipa Foltána to nestačilo, Filip vyhral 6:3. Peťo Leitman zdolal Joja Jantošku hladko 6:0 a tak najvyrovnanejší zápas prinieslo bystrické derby – ktoré za stavu 5:5 rozhodol vo svoj prospech Jano Tomčo – esom... Peťo Babjak sa veru netváril nadšene – ale priznajme si, kto by sa?

V semifinále Peťo zdolal Jana jasne 6:1, my s Filipom sme hrali vyrovnanejšie, mohol som doskočiť na 4:2 aj 5:3, vždy som však pokazil koncovku a tak bolo 3:3 a 4:4 – napokon som však predsa len vyhral posledné dve hry ja.

Horšie bolo, že kazenie koncoviek som si preniesol aj do finále, a ešte mi začala aj padať biela – a to sa s Peťom potom hrať nedá... Bol som rád, že som za stavu 0:5 aspoň odvrátil kombináciou kanára. Ďalšiu hru som mohol opäť vyhrať ja, ale zase chyba a koniec – Peťo sa 2x núkať nenechá :-)

V zápase o 3. miesto zdolal Filip Jana 6:4

Snooker, 10 hráčov

V snookri som mal včera dobrý deň, sám neviem prečo, lebo som po sobotňajšej lyžovačke stál ledva na nohách a večer som už ledva držal v rukách aj tágo. Ale podarilo sa mi zdolať Jana Tomča, potom vďaka náporu hneď po rozstrele aj Peťa Babjaka (3 červené s čiernymi), a vo finále aj Filipa Foltána, ktorý mi v koncovke uľahčil situáciu 2 free ball.

Tretie miesto obsadil Babjak, ktorý v bystrickom derby zdolal Tomča

 

Tabuľky po 4. kole nájdete v príslušnej sekcii stránky

 

Challenge tour č.2, hra č.9, Trenčín, 33 hráčov

Slušná účasť aj konkurencia v Trenčíne opäť potvrdila, že tento turnaj je dobrou alternatívou pre hráčov nižších súťaží. Najviac sa napokon darilo domácemu Matejovi Igazovi, ktorý vo finále porazil Adama Janíka 6:5 z Malaciek, na treťom mieste skončili Pindiak (v semifinále s Janíkom 5:6), a Jozef Vágai (v semifinále s Igazom 3:6)

Kompletné výsledky nájdete TU

 

EEBC team Masters, Tbilisi, Gruzínsko

EEBC zorganizovalo súťaž dvojíc až v ďalekom Gruzínsku, a prispelo aj na úhradu nákladov za cestu. Takže, hoci by som našu účasť tak ďaleko na turnaji nečakal, mali sme tam až dvojnásobné zastúpenie – dvojice Polách-Kováč a Kubán-Lang. Celkom bolo 9 družstiev – Poľsko, Česko, naši a domáci. Obe naše dvojice postúpili zo skupiny do semifinále, ale ďalšie výsledky som zatiaľ nezohnal – keď budem vedieť viac, doplním

Doplnené 10/4 - turnaj sa hral veľmi komplikovaným spôsobom, keď v sobotu bol turnaj dvojíc (po údere) a v nedeľu turnaj družstiev (jeden proti jednému, keď bolo 1:1, tak penalty), výsledky sa bodovali (za umiestnenie v každom turnaji) a spočítaním vzniklo konečné poradie. V sobotu naši skončili v skupinách na 2. mieste a v zápase o 3. miesto vyhrali Polách s Kováčom nad Kubánom s Langom. V nedeľu obe naše družstvá skončili v skupinách na 1. mieste a finále skončilo 1:1 (Kováč porazil Langa a Hubán Polácha). Nasledovali penalty - v ktorých vyhrali Kováč s Poláchom 3:2 a tak celkovo vyhrali celý turnaj. Keby vyhrali Kubán s Langom, tiež by vyhrali celý turnaj, takto však skončili až na 4. mieste - o čom všetkom rozhodne jedna penalta...

Snooker, China Fuhua group open, Peking, Čína

Druhý najlepšie dotovaný turnaj po Majstrovstvách sveta vyhral Mark Selby. Ten mal inak zatiaľ na jeho pomery vcelku mizernú sezónu – síce vyhral v novembri iný turnaj v Číne, International Championships, ale okrem toho bol už len raz v semifinále. Do formy sa však dostal práve včas, na poslednom turnaji pred MS. Výhrou 225000 libier si aj zabezpečil post koncosezónnej jednotky a na prvom mieste určite zostane aj podstatnú časť ďalšej sezóny, bez ohľadu na výsledky. Vo finále zdolal hladko 11:3 Hawkinsa, ktorý hral celý turnaj dobre, ale finále mu nevyšlo. Turnaj bol zaujímavý aj tým, že padli hneď dve 147ky – svoju 14. zahral Ronnie O’Sullivan, a hneď na druhý deň aj po treste sa na turnaje vracajúci Bingham. Inak Ronnie ten zápas, v ktorom 147 zahral, prehral 2:6, Bingham vyhral 6:5. A tak sa 35000 libier za maximálny break delilo. A mohla vzniknúť ešte kurióznejšia situácia – Selby mohol získať 7000 za najvyšší break, pretože po freebale so všetkými červenými na stole mohol zahrať viac ako 147, ale napokon zahral „len“ 141, a tak aj týchto 7000 libier si rozdelili Ronnie s Binghamom

 

Výsledky nájdete TU

 

A pár videí:

147ka od Ronnieho

uterák v „ringu“ od Hawkinsa

zmätky s počtami, potom ako Selby nechápe, že hoci hral 2 modré, stále môže zahrať 147 (zabudol na free ball so všetkými červenými na stole)

ešteže je toľko jamiek na stole...

 

Ďalší program:

V sobotu 14.4. je na programe 3. kolo Senior cupu, hra č.8 v Trenčíne, v nedeľu 15.4. je v Prešove Junior cup. O týždeň neskôr je v sobotu 21.4. je na programe Slovenský pohár v Trenčíne, 3. kolo, hra č.9.

Posledná úprava Pondelok, 16 Apríl 2018 09:43
 

Priestory pre klub poskytuje

Reklamný prúžok