mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes30

Online : 3
Vaša IP : 44.192.47.87
,

Podporuju nás

Náš Biliardový klub je v plnej podpore obce Kanianka.
Reklamný prúžok
>> Ď A K U J E M E <<


Najbližší program


HURÁÁ, LETO A ČAS DOVOLENIEK - do čítania 9/2022


 

Spravodaj víkend 13/2016
Napísal Roman Čertík   
Pondelok, 04 Apríl 2016 00:00

Zdravím všetkých priaznivcov biliardu,

 

tak s biliardovými a snookrovými akciami sa vrece roztrhlo cez uplynulý týždeň. Keby som tak mal čas aj niečo o tom popísať – takže bez dlhého úvodu poďme rovno na to, nech aj tú trochu času, čo mám, využijem :-)

 

Challenge Tour 02 hra č.8, Trenčín, 27 hráčov a hráčok

Počet účastníkov určite potešujúci, aj keď to už nie sú tie 40+ zo začiatkov tohto turnaja. A potešujúce je aj to, že víťazom je junior – vyzerá to tak, že o budúcnosť nášho športu sa báť nemusíme :-)

Poradie:

  1. Lang (Liptovský Hrádok)
  2. Brázdil (Tristanpress Topoľčany)
  3. Kostroš (Predators Aréna Ružomberok a Herda (BK Topoľčany)

 

Medailistom blahoželám

 

Kompletné výsledky nájdete na:

http://maplepoolclub.cz/pt/Turnaj/?TournamentID=886&ActionID=4

 

BAIC Motors China Open, Peking, Čína

Minulý týždeň som písal, že Ding si prehrou v 1. kole riadne skomplikoval účasť na MS – ak totiž niektorí hráči dobre zahrajú – vypadne zo 16tky a bude musieť ísť na kvalifikáciu – kde bude musieť vyhrať 3 zápasy (na rozdiel od iných rokov bude normálny „flat“ pavúk). No a to sa aj stalo – zo 16tky ho vytlačil na poslednú chvíľu Stephen Maguire, ktorý sa dostal do potrebného semifinále. Ďalej už nie, zvalcoval ho celý týždeň výborný Judd Trump. Druhé semfinále bolo oveľa vyrovnanejšie, napokon si po najtesnejšej výhre 6:5 s Johnom Higginsom zabezpečil druhé finále v priebehu 2 týždňov Ricky Walden. Ale napokon aj zostalo len pri druhom finále – hoci viedol 3:1, zvyšok zápasu dominoval Trump a vyhral 10:4 – za celý turnaj prehral len 9 framov v 6 zápasoch – a získal svoj prvý rankingový titul od júla 2014, celkovo piaty. No a o získanom sebavedomí pred blížiacimi sa Majstrovstvami sveta ani nehovorím :-)

Kompletné výsledky nájdete na:

http://livescores.worldsnookerdata.com/Matches/Index/13866/china-open

 

Medzičasom sa už aj vyžrebovala kvalifikácia na Majstrovstvá sveta – na rozdiel od iných rokov rebríček nehrá až takú veľkú rolu a kto chce na MS hrať, musí vyhrať 3 zápasy (predtým hráči zo 17.-32. miesta len jeden, z 33.-48. miesta 2 zápasy, ...). Výsledok žrebu nájdete tu:

http://www.worldsnooker.com/wp-content/uploads/2016/04/Click-here-for-the-draw.pdf

 

Vyžrebovaná je už aj nasadená 16tka, postúpivší sa k nim dožrebujú po ukončení kvalifikácie:

http://www.worldsnooker.com/wp-content/uploads/2016/04/Click-here-for-the-Crucible-draw.pdf

 

ME v biliarde, Sankt Johann, Rakúsko

Hra č.14/1

Na ME máme 3 reprezentatov – Jakub Koniar, Jaro Polách a Balász Koles. Všetci sa kvalifikovali do jednoduchého KO, do 64ky, ale tam všetci svoje zápasy prehrali – Jaro s Holanďanom Aartsom 64:125, Balasz s Petronim z Talianska 88:125, a Jakub s Fínom Uskim 58:125. V globále bola hra č.14/1 rodinnou záležitosťou Ouschanovcov z Rakúska – mužskú časť vyhral Albin, keď vo finále dal potrebných 125 bodov na jeden nábeh (vo finále proti nema (ne)hral Stepanov z Ruska), ženskú časť vyhrala jeho sestra Jasmin, ktorá zdolala Poľku Czuprynsku 75:2...

Kompletné výsledky nájdete na:

http://europeanpoolchampionships.eu/draw-results/

 

Ďalší program:

V sobotu 9.4. sú na prohrame MSr v hre č.8 – seniori v Trenčíne, juniori v Ružomberku. A v nedeľu 10.4. sú MSr v pyramíde v Martine. O týždeň neskôr v sobotu 16.4. je na programe Roman Havier Memorial v Ružomberku.

 

 

 

Posledná úprava Pondelok, 04 Apríl 2016 16:23
 

Priestory pre klub poskytuje

Reklamný prúžok