mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes78

Online : 2
Vaša IP : 3.235.108.188
,

Podporuju nás

Náš Biliardový klub je v plnej podpore obce Kanianka.
Reklamný prúžok
>> Ď A K U J E M E <<


Najbližší program

!!! Vzhľadom na aktuálne opatrenia v súvislosti s COVID-19 sú všetky súťaže zrušené !!! 

Spravodaj víkend 13/2011
Napísal Roman Čertík   
Pondelok, 04 Apríl 2011 00:00

Zdravím všetkých priaznivcov biliardu,

 

tentoraz je toho aj dosť, najmä zo zahraničia, tak poďme rovno na to Smile 

Regionálna liga

V regionálnej lige sme úspešne prešli cez prvý (posunutý) kontrolný dátum na počet zápasov – Braňo Pažický má výnimku, keďže začal hrať neskôr.

Čo sa týka štartovného, žiadam všetkých, ktorí si ešte štartovné nezaplatili, aby tak urobili do nasledujúceho kontrolného dátumu – ak štartovné nebude uhradené, budeme musieť pristúpiť k vylúčeniu zo súťaže, čo by sme neradi. Zatiaľ prižmúrime jedno očko, keďže sa jedná o nultý ročník.

Tabuľky obsahujúce mne všetky známe výsledky sú na príslušných miestach stránky

 

Medzinárodne – ME v biliarde, Brandenburg, Nemecko

Naposledy sme skončili pri nedohranej hre č.8 – bolo to pred štvrťfinále

V mužskom štvrťfinále sa diali zaujímavé veci – víťaz 14tky Poliak Kaplan nezachytil úvod s premožiteľom nášho Polácha, Španielom Cabellom a prehrával už 0:4. Potom síce dotiahol, ale rozhodujúcu hru za stavu 7:7 vyhral Cabello. Aj Souquet potreboval na postup proti bývalej európskej rebríčkovej jednotke Talianovi Muratoremu maximum hier, prekvapivo sa do semifinále prebojoval Estónec Grabe (po výhre8:6  nad bratom slávnej sestry Albinom Ouschan z Rakúska) – ktorý doteraz na európskych turnajoch, ani na Best of East prevratné výsledky nemal – ale na týchto ME mu to išlo výborne. Posledným do semifinálovej partie bol mladý 19 ročný Nemec Dominic Jentsch, ktorý porazil Dána Lotfyho 8:4.  V semifinále potom nedal Jentsch šancu Grabemu (8:2) a keďže aj Souquet po boji porazil Cabella 8:6, bolo napokon nemecké finále. A v ňom prekvapivo a navyše hladko dominovala mladosť – Jentsch vyhral 8:1, keď Souquet robil netypicky veľa chýb.

 

V ženskom štvrťfinále bolo hlavnou udalosťou to, že sa našla hráčka, ktorá zastavila Jasmin Ouschan – bola ňou Fínka Marika Poikkijoki po najtesnejšej výhre 6:5. V ďalšom semifinále skúsená Nórka Line Kjorsvik porazila mladučkú (15 rokov) Anu Gradisnik zo Slovinska a rozšírila svoju bohatú medailovú zbierku z ME (doteraz 17 medailí), zatiaľ čo Ana si na svoju prvú medailu ešte musí počkať. V ďalšom zápase generácií 36-ročná Kynthia Orfanidis z Holandska nedala šancu 18-ročnej Ruske Anastasii Nechaevej, keď vyhrala 6:0 a v poslednom medailu pre Rakúsko predsa len zabezpečila Petra Stadlbauer, ktorá zdolal Poľku Katarzynu Wesolowsku 6:4. V semifinále podľa vlastných slov zle hrajúca Orfanidis zdolala Stadlbauer 6:5, zatiaľ čo Poikkijoki zdolala Kjorsvik hladko 6:1. Vo finále Orfanidis hru zlepšila a po výhre 6:4 mohla sláviť svoj prvý titul z ME (doteraz 2 bronzy). Marika si pripísala prvú medailu v seniorskej kategórii, dosiaľ mala bronz z juniorských ME 2003

 

hre č.9 mužov sme mali opäť dvojnásobné zastúpenie. Tomáš Krovina prehral oba svoje zápasy – najprv so Slovincom Demsarom 6:9 a potom s Poliakom Skowerskym 7:9. To Jaro Polách sa opäť vytiahol – najprv porazil Nóra Bjellanda 9:1, potom tesne Belgičana Kverha 9:8 (bolo 8:3...). V zápase o postup do jednoduchého KO (posledných 32) síce prehral s mladým Rakúšanom He 7:9, ale na prehratej strane porazil výborného Nemca Ederrera 9:6, a potom v 32ke medailistu z osmičky Estónca Grabeho. V 16tke narazil na Španiela Sanchez Ruiza, zápas výborne začal a viedol 7:3 – prehral však 7:9 a opäť skončil na síce výbornom 9. mieste, ale šanca byť vyššie bola veľká...

 

V mužskom štvrťfinále boli až traja Holanďania a aj obaja premožitelia nášho Polácha. Sanchez Ruiza po Poláchovi nezastavil ani Feijen, ktorý s nim prehral 4:9. Rovnakým výsledkom porazil He Belgičana Serge Das, ktorý mal šancu na svoju prvú medailu na ME. Dvaja zvyšní Holanďania svoje zápasy vyhrali – See porazil Fína Laaksonena 9:3 a Nick van den Berg Poliaka Mariusza Skoneczneho 9:5. V semifinále (ktoré sa aj s finále dalo sledovať priamo na Eurosport 2 – ďalší pozitívny krok v propagácii nášho obľúbeného športu) sa stretli Holanďania vo vzájomnom zápase – vyhral známejší van den Berg 9:7. V zápase mladíkov vyhral He na Sanchez Ruizom 9:6. Vo finále sa mu už nedarilo, niekoľkokrát zariskoval a nevyšlo mu to, výsledkom bola hladká prehra 3:11 so sústredeným van den Bergom, ktorý zbytočne neriskoval a po zápase hovoril, že keď bol mladší, aj on takto riskoval, ale už sa z toho poučil... Asi to padlo na úrodnú pôdu, keďže van den Berg okrem tohto titulu má aj iné medaily a tituly a je okrem toho aj súčasnou rebríčkovou európskou jednotkou.

 

V ženskom štvrťfinále opäať na seba narazila Jasmin Ouschan s Marikou Poikkijoki, a hoci Marika opäť Jasmin potrápila, tentoraz vyhrala Jasmin 7:5. V súboji generácií Nórka Kjorsvik hladko 7:1 zdolal Belgičanku (no podľa mena skôr Belgicko reprezentujúcu), iba 15 ročnú Kamilu Khodjaevu, ktorá si na svoju seniorskú medailu teda ešte musela počkať (v juniorských kategóriách ich má viac aj je aj Majsterka Európy). Ruska Anastasia Nechaeva svoju ďalšiu šancu na medailu využila – po najtesnejšej výhre nad Francúzkou dos Santos 7:6. V poslednom štvrťfinále bola úspešná aj druhá Rakúšanka, profesionálna hráčka žijáca v USA, Gerda Hofstatter, ktorá hladko zdolala Ukrajinku Viktoriju Nagornu 7:1. V semifinálových zápasoch sa zrodilo rakúske finále – Ouschan napriek striedavému rozstrelu nedovolila Kjorsvik ani jedinú hru (7:0), Hofstatter porazila Nagornu 7:4. Vo finále dominovala Ouschan, ktorá svoju skúsenejšiu krajanku porazila presvedčivo 7:2

 

V hre č.10 hrali opäť obaja naši hráči – Tomáš Krovina oba svoje zápasy prehral – naprv s Portugalčanom Perreirom 5:8 a potom s Chuprovom z Bieloruska 6:8. Jarovi Poláchovi sa darilo viac – po výhrach nad Luxemburčanom Leisenom 8:6 (začiatok bol zlý – bolo 1:5), Izraelčanom Dunworthom 8:5, a známym Francúzom Facquetom 8:4 sa opäť dostal do jednoduchého KO, medzi posledných 32. Tam sa stretol s Poliakom Mariuszom Skonecznym a po najtesnejšej prehre 7:8 sa pre neho tohtoročné ME skončili – 2x 9. miesto + raz 17. miesto nie je zlá bilancia, Jaro potvrdil, že patrí do širšej európskej špičky, chcelo by to jeden prielom.

 

 

Vo štvrťfinále Souquet prehral s Babicom najtesnejšie 7:8 a tak ho môže tešiť aspoň to, že bol autorom „úderu turnaja“ – kolo predtým, za stavu 7:7, teda v rozhodujúcej hre mu He nechal bielu nalepenú na jednom krátkom mantineli a deviatku na druhom. Souquet na všeobecné prekvapenie nahlásil strednú jamku a na ešte väčšie prekvapenie ju tam potom cez 3 mantinely aj dal, s celkom solídnou nahrávkou na desiatku. Ale čo budem rozprávať, pozrite si sami Wink

http://www.youtube.com/watch?v=hKQj2JaLlLQ

Vo štvrťfinále sa opäť predstavil aj Holanďan See, tentoraz ale nestačil na Konstantina Stepanova, ktorému podľahol 3:8. Do semifinále postúpil aj Portugalčan Gama po výhre nad Španielom Alcaidem 8:6 a Francúz Cohen po výhre na Correirom 8:3. V semifinále sa zrodili jasné výsledky – Babica zdolal Stepanova 8:2 a Cohen Correiru 8:3. Vo finále každý chvíľku ťahal pílku (Cohen viedol 4:1, ale prehrával 4:6) a nakoniec sa z titulu tešil po výhre 8:6 Cohen (svojho druhého na ME). Opäť raz dokázal, že keď mu ide, tak môže vyhrať hocičo (je napríklad aj Majster sveta v 14tke), ale keď mu nejde tak vypadne na turnajoch nečakane skoro – na ME celkovo okrem desiatky na jeho pomery nič moc, a aj desiatku vyhral s maximálnym počtom zápasov, keďže prehral hneď v prvom kole...

 

V ženskom štvrťfinále boli až 3 Rusky – aká to zmena oproti ani nie tak dávnej minulosti, keď Rusky vypadávali v prvých kolách – urobili skutočne veľký krok, ba až skok vpred. Jedno štvrťfinále bolo ruské – skúsenejšia Anna Majirina zdolal Anastasiu Nechaevu najtesnejšie 6:5, a uspela aj zvyšná – Natalya Seroshtan, ktorá porazila Gerdu Hofstatter 6:3. O kúsok vyššie zmienená Khodjaeva z Belgicka napokon na medailu nemusela čakať až tak dlho – porazila hladko Melissu Rademakers z Holandska 6:1. No a Jasmin Ouschan nedovolila Line Kjorsvik ani jednu hru ani v ich druhom štvrťfinále a vyhrala 6:0. V semifinále Ouschan zdolala Majirinu 6:4 a Seroshtan Khodjaevu 6:4. A vo po výhre vo finále 6:1

 

Ouschan získala už 3. zlatú na týchto ME a bola tak hlavnou „príčinou“ výhry Rakúska v hodnotení krajín. O druhé miesto Fínska sa pričinil najmä hráč z kategórie „wheelchairs“, dvojnásobný víťaz z týchto ME Jouni Tahti, no a väčšinu ruských medailí získali už spomenuté ženy – 1 striebro a 3 bronzy.

 

 

1.

Rakúsko

3

2

1

2.

Fínsko

2

2

1

3.

Holansko

2

0

1

4.

Poľsko

1

1

0

5.

Nemecko

1

1

0

6.

Švédsko

1

1

0

7.

Francia

1

0

0

8.

Rusko

0

1

5

9.

Taliansko

0

1

0

10.

Nórsko

0

1

2

Medzinárodne – China open v Snookeri

V predposlednom bodovanom turnaji to až do semifinále dotiahol domáci miláčik Ding, tam však nestačil na Selbyho, ktorý je v poslednej dobe vo veľmi dobrej forme, a podľahol mu 3:6. Tohtoročnú nevýraznú bilanciu si vylepšil semifinálovou účasťou aj Ebdon, ani on však nestačil na prekvapenie turnaja, mladého Jodda Trumpa a podľahol mu 6:1. A Trump vyhral aj tesné finále so Selbym 10:8 a tešil sa so svojho prvého víťazstva na hlavnom profesionálnom okruhu. Odmenou mu bolo 60000 libier, skok o 11 miest až na 14-te miesto v aktuálnom rebríčku (len pripomínam, že prvých 16 hráčov je automaticky nasadených do záverečného kola turnajov). Trump zhodnotil svoje víťazstvo takto – „moja kariéra začína teraz“. No a už sa môžeme tešiť na prvé kolo na MS – kde Trump vyzve obhajcu titulu Robertsona.

 

Ďalší program  – 9.4.  ligové súťaže – v extralige naši hrajú opäť vonku – proti Bastii Štúrovo. V 2.lige má naše družstvo za súpera druhé družstvo z Banskej Bystrice - Fun Ohnivko BANSKÁ BYSTRICA

Posledná úprava Utorok, 03 Január 2012 14:42
 

Priestory pre klub poskytuje

Reklamný prúžok