mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes76

Online : 3
Vaša IP : 3.235.108.188
,

Podporuju nás

Náš Biliardový klub je v plnej podpore obce Kanianka.
Reklamný prúžok
>> Ď A K U J E M E <<


Najbližší program

!!! Vzhľadom na aktuálne opatrenia v súvislosti s COVID-19 sú všetky súťaže zrušené !!! 

spravodaj víkend 06/2011 PDF Tlačiť E-mail
Napísal Roman Čertík   
Pondelok, 14 Február 2011 00:00

Zdravím všetkých priaznivcov biliardu,

 

uplynulý víkend bol bohatý na biliardové udalosti – na celoslovenskej (ligové súťaže), našej klubovej, aj na medzinárodnej úrovni. Povenujem sa krátko všetkým týmto oblastiam.

 

Extraliga

Naše vynovené extraligové družstvo odohralo svoj prvý zápas (zápas 1.kola je ešte stále odložený) – s nováčikom Alpia Martin, ktorá sa tiež posilnila o Daubnera (no konci roka v TOP10 celoslovenského rebríčka – 8.miesto). Naše družstvo dohodlo zmenu domáceho prostredia, a tak hralo vonku – a čo mohol byť ťažký zápas nakoniec skončilo jednoznačným víťazstvom nášho družstva. Naši výborne začali, hladko vyhrali všetky tri hry č.8 – Leitman prekvapivo hladko zdolal Daubnera 7:3, Krovina zdolal Noseka 7:4 a Folk Potaša 7:2. V hre č.9 síce Daubner porazil Folka 9:6, ale Leitman ustál nástup Lisíka (zo 6:2 bolo rýchlo 6:5) a vyhral 9:6, a keďže rovnakým rozdielom zdolal aj Krovina Potaša, o výhre nášho družstva bolo rozhodnuté už po hre č.9. Napriek rozhodnutému stavu naši nepoľavili a vyhrali aj všetky hry č.10 – Leitman s Potašom 8:1. Folk s Lisíkom 8:2 a Krovina s Daubnerom 8:4 – celkovo teda naše družstvo vyhralo 8:1 a naznačilo svoje možnosti.

 

2.liga

Naša rezerva vycestovala zhodou okolností do tej istej herne ako extraligisti (Alpia Martin hráva v Ružomberku) – a miestnemu Penguins Aréna Ružomberok podľahla tesne 4:5. Naši dobre začali a po výhrach Mokrého a Špireka sa ujali po hre č.8 vedenia 2:1 . Deviatky však všetky prehrali a tak na výhru v zápase by potrebovali vyhrať všetky hry č.10 – čo sa im napokon aj skoro podarilo. Ale len skoro – Mokrý a Urban svoje dobre rozbehnuté zápasy dotiahli do víťazného konca, na Špireka však doľahla ťarcha rozhodujúceho zápasu za celkového stavu 4:4 – a sľubné vedenie 6:3 v zápase hranom do 8 nakoniec neudržal. Naše družstvo tak po dvoch kolách ostáva bez výhry

 

Kanianske biliardové hry

 

Biliard – hrala sa netradičná hra č.7. Hlavný favorit, v poslednej dobe výborne hrajúci Leitman mal dosť veľké problémy v 1.kole s Jursom – prehrával 0:3 aj 4:5, ale nakoniec 7:5 vyhral – a odvtedy už nemal žiadny väčší problém, všetky zápasy hladko vyhral a vyhral teda aj turnaj. Vo finále vyhral 10:2 s Čertíkom, ktorý v semifinále s Jantoškom hral najlepšie za dlhé obdobie (10:3), ale vo finále už výkon nezopakoval a tak nemal šancu. Za zmienku stojí ešte 3.miesto Matloviča – pamätníci si ho môžu pamätať aj s nášho extraligového družstva, ale to je už 10 rokov dozadu. Ani za tých 10 rokov to úplne nezabudol – prehral len s oboma finalistami. O tretie miesto sa nehralo (Matlovič, Jantoška). Ešte za zmienku stojí aj fakt, že hra č.7 vyvolal rozporuplné reakcie a tento rok sa teda už hrať nebude (ani rotation) – zostaneme pri tradičných hrách 8, 9 a 10. Tabuľky ako aj pavúky nájdete v príslušných sekciách na stránke www.kanianka.eu

 

Snooker – v snookri sa hralo jednoduché KO, jedna celá hra – vážnejšie výhrady k formátu neboli, uvidíme, či to takto skúsime aj na budúce. Samotný turnaj priniesol niekoľko zaujímavých zápasov – hneď v prvom kole Hromádka ml. zahral nábeh 32 bodov, čo bol neoficiálne najvyšší break turnaja. Nádherný zápas zahrali Veis s Leitmanom. Veis inak suverénneho Leitmana (mimochodom, v tréningu zahral nábeh 107 bodov!) riadne popreháňal, a na farebných mal väčší náskok, ako bolo bodov na stole – Leitman však získal potrebný snooker a farebné poschovával dohrávkou, za ktorú by sa nehanbil nejeden profesionál, vrátane extra ťažkej čiernej na záver. Podobne Čertík mal na prvý pohľad nedostižný náskok s Jantoškom, ten však aj so šťastím získal body za niekoľko snookrov – a keď mu už stačilo len poschovávať pár nie ťažkých farebných gulí, kikslo mu tágo - hnedú guľu, ktorá bola úplne v jamke schoval aj s bielou – a daroval víťazstvo späť Čertíkovi. Vo finále sa napokon stretli práve Leitman s Čertíkom s očakávaným výsledkom – vyhral Leitman, a zapísal si tak ďalšie double na Kanianskych biliardových hrách

 

Eurotour

 

Na medzinárodnej scéne sa hral prvý tohtoročný Eurotour – vyhral ho Souquet, a to najzložitejším možným spôsobom – prehral totiž hneď v prvom kole s nám dobre známym Sandorom Totom a na cestu do finále potreboval 9 výhier. Zranené a boľavé rameno tak dostalo riadne zabrať. Aj v samotnom finále to stálo za to – Souquet už totiž prehrával s van den Bergom už 5:8, čo je pri striedavom rozstrele výrazný náskok. Lenže – Souquet rozbil – čistá 8:6, van den Bergovi padla z rozstrelu biela, Souquet dohral – 8:7, Souquet rozbil, čistá 8:8. Za tohto stavu rozbíjal van den Berg, ale po roztrele nemal čo hrať – zahral push, ktorý mu Souquet vrátil, van den Berg ťažkú jednotku nedal, a hoci ju ani ľahkú nenechal, Souquet stôl dohral – k výhre na turnaji treba vedieť, a mať šťastie. A o šťastí bol aj zápas legendy Ortmanna s 13-ročným Joshuom Fillerom – Ortmann nehral zle, ale Filler keď nedal tak zašil, a ako povedal Ortmann – keď to je takto, tak či hráte s mužom, ženou, alebo dieťaťom, prehráte. No Filler musí aj niečo vedieť, pretože sa dostal až do poslednej 32ky a porazil okrem Ortmanna trebárs aj výborného Švajčiara Dimitri Junga – názor si môžete urobiť aj sami, zápas s Jungom nájdete na youtube – prvá časť http://www.youtube.com/user/snookeram#p/u/0/c2o7ifiJD1c . Ešte pre kompletizáciu pódiových umiestnení uvediem dve tretie miesta – po krátkej prestávke z dôvodu narodenia dcéry sa do formy vracia Feijen a prekvapil 18 ročný Nór Mindreboe

 

Ďalší program – až 5.3. ligové súťaže – v extralige veľa napovie zápas 1.BC Komárno-BK Kanianka, v 2.lige príde do Kanianky vedúce družstvo 1.BC Ohnivko Banská Bystrica.

Posledná úprava Utorok, 03 Január 2012 13:43
 

Priestory pre klub poskytuje

Reklamný prúžok