mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes62

Online : 4
Vaša IP : 3.229.142.175
,

Podporuju nás

Náš Biliardový klub je v plnej podpore obce Kanianka.
Reklamný prúžok
>> Ď A K U J E M E <<


Najbližší program

25.1. - 1. kolo všetkých ligových súťaží

1.2. – Slovenský pohár, 2.kolo, hra č.9, ARÉNA Ružomberok


 

Spravodaj víkend 19/2018
Napísal Roman Čertík   
Pondelok, 14 Máj 2018 00:00

Vložené 28.5.

Zdravím všetkých priaznivcov biliardu,

opäť len veľmi stručne, lebo som nikde nebol a aj času mám pomenej.

V Ružomberku sa na pohári zišla len 20 hráčov - asi je na biliard príliš pekne, alebo príliš teplo :-) Dobrú formu potvrdil Lukáš Kováč, ktorý vo finále zdolal nášho Tomáša Krovinu najtesnejšie 7:6. Kováč vyradil v semifinále Jara Polácha 7:5 a Krovina zdolal Jakuba Koniara 7:4. Druhému nášmu zástupcovi Michalovi Kubánovi sa darilo menej - mal aj kus smoly, keď oba zápasy, ktoré prehral, skončili 6:7 - najprv na vyhratej strany Kováčom a na prehratej s Kolesom...

Kompletné výsledky nájdete TU

V nedeľu naše extraligové družstvo dohrávalo zápas proti Komárnu. Zápas pre nás nezačal dobre, po osmičkách bolo 3:0 pre domácich, keď Polách zdolal Kubána 7:3, Koles Dugoviča 7:4 a Hajdúch Krovinu 7:6. NAši však zabrali v deviatkach a nečakane vyrovnali - Dugovič zdolal Polácha 9:6, Krovina Kolesa dokonca 9:1 a Kubán Hajdúcha 9:4. Lenže napokon sme aj tak prehrali - Krovina (opäť najtesnejšie 7:8) prehral s Poláchom , Kubán s Kolesom 5:8 a Dugovič s Hajdúchom 2:8. Celkovo tak 6:3 pre domácich - ale pre troške, troche, alebo kope šťastia mohlo byť aj 5:4 pre nás - žiaľ nebolo, takže hádam o rok

Ďalší program:

v sobotu 9.6. na programe Challenge Tour 03 hra č.9 – K8 Trenčín a v nedeľu 10.6. aj 6. kolo Kanianskych biliardových hier. Hráme hru č.8 a snooker - tešíme sa na vašu účasť. O týždeň neskôr, v sobotu 16.6, je na programe 4. kolo Junior cupu v Prešove, hra č.9

 

Vložené 28.5.

Zdravím všetkých priaznivcov biliardu,

veľmi stručne - naše zápasy v ligových súťažiach boli odložené, takže stručne k iným. V Extralige budú zaujímavé zápasy o záchranu - Aréna Ružomberok vyhrala v Trnave 6:3 a obe družstvá tak majú po 5 kolách po jednej výhre. Veľmi zle je na tom Trenčín, ktorý doma prehral s 1. BC LAVOS Bratislava 2:7 (2 body Mattia Scodinu) a bez výhry je na poslednom mieste. Naopak LAVOS sa hlási do boja o medaily - keďže v predohranom zápase 6. kola porazili Prešov 5:4 a z 5 zápasov majú už 4 výhry. Tam by sa rado zapojilo aj naše družstvo a tak zápas posledného kola medzi týmito družstvami môže byť priamym súbojom o medailu.

Ďalší program:

v sobotu 2.6. je na programe Slovenský pohár v Ružomberku, 4. kolo, hrá sa hra č.9. O týždeň neskôr je v sobotu 9.6. na programe Challenge Tour 03 hra č.9 – K8 Trenčín a v nedeľu 10.6. aj 6. kolo Kanianskych biliardových hier. Hráme hru č.8 a snooker - tešíme sa na vašu účasť.

 

Vložené 21.5.

Zdravím všetkých priaznivcov biliardu,

tentoraz len veľmi stručne - hrali sa MSr v hre č.14/1, o ktorých je už pomerne obsiahly materiál na stránke SBiZ, a keďže som tam nebol, nemám žiadne dodatočné informácie. Blahoželám Lukášovi k 1. titulu, aj nášmu Tomášovi k bronzu, aj ostatným medailistom.

Ďalší program:

v sobotu 26.5. sú na programe ligové súťaže, v Extralige hrá naše družstvo v Komárne, v 1. lige je náš zápas s Topoľčanmi odložený. O týždeň neskôr, v sobotu 2.6. je na programe Slovenský pohár v Ružomberku, 4. kolo, hrá sa hra č.9

 

Zdravím všetkých priaznivcov biliardu,

tentoraz pomenej, bol EEBC junior cup v Ružomberku, kde som nebol ani ja, ani nikto od nás a u nás Kanianske biliardové hry.

 

EEBC Junior cup, Ružomberok, 25 hráčov

Tentoraz sa k tradičným účastníkom (Slovensko, Česko a Poľsko) pridali aj hráči z Bulharska (tí rozhodne neboli len do počtu) aj z Maďarska – v tomto prípade v počte jeden :-)

Hráči boli rozdelení do skupín po 6 (jedna 7-členná), kde sa hralo každý s každým do 6, prví štyria postúpili do finálového 16tkového pavúka, kde sa hralo jednoduché KO do 7. Jednotlivé skupiny vyhrali Divlev z Bulharska, Frank a Mrva z Prešova a Poliak Jastrzab.

Že víťazmi skupín neboli náhodou sa ukázalo aj v pavúku – cez 1. kolo prešli všetci, ale do semifinále už len Mrva (po výhre nad Stachowiakom z Poľska 7:3) a Jastrzab (Lebduška (ČR) 7:2). Frank prehral Bulharom Todorovom 4:7 a Divlev s klubovým spoluhráčom Zaitinovom 6:7. V semifinále Zaitinov prehral rovnakým pomerom s Jastrzabom a aj Mrva potreboval až rozhodujúcu hru na výhru nad Todorovom. Vo finále potom Mrva zdolal Jastrzaba 7:5.

 

Kompletné výsledky finálovej časti nájdete TU

Kanianske biliardové hry, 5. kolo

Hra č.10 – 12 hráčov

Aby sme si zahrali, rozdelili sme sa do 2 skupín po 6 a hrali každý s každým do 4. Jednu skupinu som vyhral so šťastím ja – prehral som s Vladom Štubňom 2:4, Vlado prehral Maťom Kisom (3:4) a tak o výhre rozhodovalo skóre. Pred posledným zápasom v skupine bolo jasné, že vyhrám ja alebo Vlado (Maťo mal najhoršie skóre), Vlado hral s Igorom Foltánom a takmer prehral, otáčal z 2:3 na 4:3 a skončil teda napokon druhý. Posledným postupujúcim bol Jano Tomčo s 2 výhrami.

V druhej skupine Filip Foltán, ktorý prehral len 3 hry v piatich zápasoch, aj to všetky s Peťom Babjakom, ktorý skončil s jednou prehrou na druhom mieste. Z tretieho miesta postúpil pán Hromádka – ktorého oveľa viac ako postup tešila iná skutočnosť – prvý krát vôbec za celé tie roky porazil Joja Jantošku (4:1). Posledným postupujúcim bol Vlado Pastucha, ktorý si to nejako neuvedomil a odišiel

V pavúku som mal teda v 1. kole nečakane voľno, Štubňa porazil p. Hromádku 5:0, Filip Foltán Tomča a najvyrovnanejší zápas zahrali Kis s Babjakom – 5:4 vyhral Maťo. V semifinále Vlado zdolal Filipa 5:1 a ja Maťa 5:2. Vo finále som chcel oplatiť Vladovi prehru zo skupiny, ale bol som v darčekovej nálade, pokazil som pár koncoviek, vrátane primitívnej desiatky (9-10 z ruky...) a tak som prehral 3:5

Snooker, 11 hráčov

Tu sa mi naopak darilo s vcelku bez problémov som porazil p. Hromácku, Filipa vo finále aj Joja Jantošku. O tretie miesto Štubňa porazil Babjaka

 

Nové tabuľky nájdete na príslušnom mieste stránky

Snooker, Majstrovstvá sveta, Crucible theater, Sheffield, UK

Informácie ku koncu MS som doplnil v priebehu týždňa do predchádzajúceho spravodaja, dnes prikladám ešte linky na pár zaujímavých videí:

najkrajšie údery

Williams - zabávač na stole aj mimo neho

naše národné jedlo – halušky :-)

Ďalší program:

V sobotu 19.5. sú v Bratislave MSr v hre č.14/1. O týždeň neskôr, v sobotu 26.5 sú na programe ligové súťaže – v Extralige hrajú naši v Komárne, v 1. lige by sme mali hrať s BK Topoľčany

Posledná úprava Pondelok, 04 Jún 2018 10:46
 

Priestory pre klub poskytuje

Reklamný prúžok