mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes24

Online : 2
Vaša IP : 18.204.227.117
,

Podporuju nás

Náš Biliardový klub je v plnej podpore obce Kanianka.
Reklamný prúžok
>> Ď A K U J E M E <<


Najbližší program

6.6. Challenge tour, dvojice, TRENČÍN

!!! BK KANIANKA je príjemcom 2% z daní - vopred ďakujeme za podporu !!!


 

Spravodaj víkend 11/2013
Napísal Roman Čertík   
Utorok, 19 Marec 2013 00:00

Náš klub je tento rok registrovaný ako príjemca 2% z dane. Ak by chcel náš klub týmto spôsobom podporiť, budeme radi.

Vyplnené tlačivo pre darovanie 2% (zamestnanci) nájdete na http://rozhodni.sk/institution/biliardovy-klub-kanianka/ 

Za každý príspevok vopred veľmi pekne ďakujeme.

 

Zdravím všetkých priaznivcov biliardu,

 

tento týždeň je toho celkom dosť. Tak poďme rýchlo na to

 

Kanianske biliardové hry, 3. kolo

Po chabých účastiach v posledných kolách nás tentokrát účasť prekvapila – prišlo takmer 10 nových hráčov (niektorí ešte tento rok, niektorí vôbec, u nás neboli) – či už z Bystrice, zo Žiaru alebo aj z neďalekých Kocúrian, medzi nimi niekoľko juniorov, čo je potešiteľné zistenie.

Hra č.8, 21 hráčov

Z vyhratej strany (2KO skrátené od 4)postúpili do semifinále Matúš Hromádka, ktorý v zápase o postup porazil po dobrej hre Peťa Leitmana 6:5 a aj ja (s Tomčom 6:2). Obaja prehatí však napokon z opráv postúpili – Leitman porazil Veisa a Tomčo nakoniec zdolal prekvapenie turnaja Mira Mokrého, pre ktorého osmička nie je tou najobľúbenejšou disciplínou – hral však pekne a zaslúžene sa dostal ďaleko. Koniec tohto zápasu bol ovplyvnený faktom, že Mokrý úž musel ísť na posledný autobus (tak toto sa už dávno nestalo) – a pod časovým tlakom sa hrá zle. V semifinále sa hráčí vymenili – ja som hral s Peťom. Nie dlho – v troch hrách, v ktorých som mal šancu som šancu nevyužil a druhú som nedostal, v ostatných som šancu nemal – a tak po chvíli 0:6... Z druhého semfinále postúpil Matúš Hromádka, a tak mal Peťo Leitman šancu na odvetu – vzhľadom na pokročilý čas sa hral len do 4 a výsledok bol 4:2

1. Leitman

2. Hromádka Matúš

3. Tomčo a Čertík

 

Snooker, 16 hráčov

Leitman hneď v prvom zápase zahral 54 bodový nábeh a naznačil, kde je kvalita. Potom postúpil do finále, kde som mu súpera aj do tretice robil ja – do finále som sa dostal po ťažkom zápase s Hrončekom. Vo finále som sa zo začiatku počas taktickej časti framu držal, ale potom som na už otvorenom stole nedal stredne ťažkú čiernu a Peťo zahral 30+ break a bolo rozhodnuté,  že aj do tretice má turnaj rovnakého víťaza. Po zásluhe. Na 3. mieste skončili Bystričania Tomčo a Guľa.

      1. Leitman

      2. Čertík

      3. Tomčo a Guľa

 

Kompletné tabuľky nájdete v príslušnej sekcii našej stránky.

 

Amway cup, ženy

Toto je tradičný (13.ročník), významný a dobre dotovaný ženský turnaj na Taiwane (víťazka vyhráva okolo 20000 USD). Tento rok hralo 40 hráčok, a pomerov v ženskom bilairde znalých isto neprekvapí, že v 16tke mali drvivú väčšinu Aziatky – medzi ne sa dostali iba 3 Európanky – Allison a Kelly Fisher s Jasmin Ouschan. A o to zaujímavejšie je, že bolo európske finále – Kelly Fisher v ňom zdolala Jasmin Ouschan 11:8. Jasmin tak bola 2 razy po sebe vo finále, ale na výhru na tomto turnaji si bude ešte musiť počkať.

 

Výsledky od 16tky (1KO):

 

AMWAY WOMEN'S WORLD 9 BALL OPEN 2013

16tka

C.Y. Chou 7 : 3 D.D. Zhou

A. Fisher 7 : 6 G.Y. Kim

X.T. Pan 7 : 2 S.M. Chen

K. Fisher 7 : 2 C. Kawahara

J. Ouschan 7 : 4 Y. Han

Y.T Chan 7 : 5 T.C. Wei

Z.T. Wu 7 : 6 Y. C. Lin

P.C. Tsai 7 : 4 X.F. Fu

 

štvrťfinále

C.Y. Chou 9 : 5 A. Fisher

K. Fisher 9 : 2 X.T. Pan

J. Ouschan 9 : 6 X.T. Chan

P.C. Tsai 9 : 2 Z.T. Wu

 

semifinále

K. Fisher 9 : 4 C.Y. Chou

J. Ouschan 9 : 5 P.C. Tsai

 

finále

Kelly Fisher 11 : 8 Jasmin Ouschan

 

Snooker, PTC Grand finals, Galway, Írsko

Tento turnaj bude zrejme čím ďalej populárnejší – prize money na ňom utešene rastú (tento rok víťaz 100000 libier) a na PTC sa môžu zúčastňovať aj amatéri, nenasadzuje sa, hrá sa len do 4 – ideálna príležitosť vyniknúť aj pre menej známych hráčov. A veru, už len zostava na tento turnaj obsahovala niekoľko neznámych mien. A na samotnom turnaji sa pridali aj prekvapivé výsledky. Pre krátkosť času prikladám len kompletné výsledky s krátkym komentárom. Vyhral zrejme ten, ktorý mal najlepšiu formu – Ding. Ten hral centure breaky celý turnaj ako na bežiacom páse, v štvrťfinále s Allenom ich zahral pri výhre 4:3 dokonca 3 – vrátane 147ky hneď v prvom frame (Dingova piata 147ka (viac majú iba Higgins, Sullivan a Hendry), 97 v histórii). Toto bol asi zápas turnaja – aj Allen zahral century, takže úroveň zápasu bola veľmi vysoká. No a Ding zakončil turnaj famóznym zvratom z 0:3 na 4:3 vo finále s Robertsonom – je to jeho šieste víťazstvo na bodovanom turnaji. Aj finále mohol zakončiť century breakom – nakoniec sa mu písalo 98 bodov, keď mu s poslednou čiernou pri nahrávke na žltú spadla biela – to už však o nič nešlo a Ding mohol oslavovať.

 

1. kolo

Mark Selby 3 v 4 Jack Lisowski 

Martin Gould 2 v 4 Tom Ford

Marco Fu 4 v 2 Mark Joyce

John Higgins 2 v 4 Allister Carter

Neil Robertson 4 v 2 Jamie Burnett

Barry Hawkins 4 v 0 Li Hang   

Graeme Dott 1 v 4 Xiao Guodong

Judd Trump 3 v 4 Alfie Burden

Ding Junhui 4 v 3 Andrew Higginson

Robert Milkins 2 v 4 Anthony McGill

Mark Allen 4 v 0 Mark Davis  

Stephen Maguire 3 v 4 Joe Swail

Rod Lawler 4 v 2 Cao Yupeng     

Ken Doherty 2 v 4 Kurt Maflin

Ben Woollaston 4 v 3 Mark Williams

Stuart Bingham 2 v 4 Joe Perry

    

2. kolo

Jack Lisowski 3 v 4 Tom Ford

Marco Fu 4 v 1 Allister Carter

Neil Robertson 4 v 1 Barry Hawkins

Xiao Guodong 4 v 2 Alfie Burden

Ding Junhui 4 v 3 Anthony McGill

Mark Allen 4 v 0 Joe Swail    

Rod Lawler 3 v 4 Kurt Maflin

Ben Woollaston 4 v 3 Joe Perry

    

štvrťfinále

Tom Ford 4 v 1 Marco Fu  

Neil Robertson 4 v 1 Xiao Guodong

Ding Junhui 4 v 3 Mark Allen    

Kurt Maflin 4 v 3 Ben Woollaston

    

semifinále

Tom Ford 3 v 4 Neil Robertson

Ding Junhui 4 v 0 Kurt Maflin     

    

finále

Neil Robertson 3 v 4 Ding Junhui 

 

 

Ďalší program:

Teraz bude asi chvíľu biliardový kľud – 23.-24.3. je síce Best of East v Poľsku, ale neviem, koľko hráčov od nás sa tam vyberie. Naše družstvá skúsia dohrať odložené zápasy. No a po sviatkoch budú prvé tohtoročne MSr – konkrétne v hre č. 14/1 v Ružomberku

Posledná úprava Utorok, 19 Marec 2013 12:12
 

Priestory pre klub poskytuje

Reklamný prúžok