mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes66

Online : 3
Vaša IP : 3.237.89.4
,

Podporuju nás

Náš Biliardový klub je v plnej podpore obce Kanianka.
Reklamný prúžok
>> Ď A K U J E M E <<


Najbližší program

14.-16.8. EEBC junior cup a Best of East, Galaxy Bratislava

!!! BK KANIANKA je príjemcom 2% z daní - vopred ďakujeme za podporu !!!


 

Spravodaj víkend 50/2012
Napísal Roman Čertík   
Piatok, 14 December 2012 00:00

Všetko dobré v Novom roku všetkým návštevníkom stránky. Keďže sa zatial nič vo svete biliardu nedeje, nechám tu posledný spravodaj z minulého roka.

Písať začnem, keď sa bude niečo diať - však občas kuknite :-)

 

Doplnenie 2: nasiel som este ine linky na MOSCONI, vyborna kvalita, bez reklamy a vzdy cely den jedno video - prijemne pozeranie: 

den1: http://www.youtube.com/watch?v=vw2CrB__8A8    - pri pozeraní som zistil, že to končí pri poslednom zápase dňa za stavu 1:1, netuším prečo - dopozrejte tu:  http://www.youtube.com/watch?v=SE3LD7A9640

Ostatné dni budú hádam kompletné 

den2: http://www.youtube.com/watch?v=liaGVesTuMM&list=UUevO7OJjhxXtmmgbGMUTM_g&index=6 

den3: http://www.youtube.com/watch?v=hFYjII-cYAE&list=UUevO7OJjhxXtmmgbGMUTM_g&index=5 

den4: http://www.youtube.com/watch?v=H59bwBNseLo&list=UUevO7OJjhxXtmmgbGMUTM_g&index=4 

 

Doplnenie: pod časťou venovanou MOSCONI nájdete linky na doteraz dostupné videá

 

Zdravím všetkých priaznivcov biliardu,

 

opäť bohatý týždeň – u nás Masters a vo svete Mosconi cup, a kde sa vzal tu sa vzal, ďalší PTC v snookri, tak poďme na to.

 

Slovak Masters cup, Nové Zámky

V Nových Zámkoch sa zišla slovenská špička – 10 najlepších hráčov z koncoročného rebríčka. Bol medzi nimi aj náš Peter Leitman. Jeho zaujímvá púť týmito tohtoročným Masters turnajom začala ešte skôr, ako vlastne začala... Ako to myslím? No, ako iste všetci viete, tak minulý týždeň boli MSr v hre č.9 tiež v Nových Zámkoch – no a Peťo (aj s Renom Daubnerom) chcel využiť ten istý spôsob dopravy – ale ako na potvoru práve tento vlak cez týždeň zrušili... No koho by to napadlo. Takže Peťo s Renom cestovali inak a prišli aj čo to neskôr, ako na plánovanú 10:00. To sa asi aj podpísalo pod Peťov prvý výkon – prehral s Tomášom Latikom 6:9 (zaujímavé – pre Peťa jediná prehra v skupine, pre Tomáša jediná výhra). Peťo Potom nastúpil proti Fukovi – a za stavu 3:7 to vyzeralo, že nádej na dobré umiestnenie v skupine je fuč – Peťo však zápas otočil a vyhral 9:8. Potom nasledoval podľa jeho vlastných slov najlepší výkon dňa proti Koniarovi – Peťo vyhral 9:6 a tým si otvoril cestu k výhre v skupine. O tej rozhodoval nakoniec posledný zápas v skupine, v ktorom sa stretli spolucestovatelia – dovtedy neporazený Daubner a Peťo – víťaz zápasu sa zároveň stal víťazom skupiny a postúpil priamo de semfinále. Peťo sa ujal vedenia 7:3, ale Reno otočil na 7:8. Peťo však zápas nakoniec predsa len vyhral 9:8 a postúpil do semifinále. Z druhej skupiney postúpil bez prehry Jaro Polách. Ostatných 8 hráčov hralo pavúka 1KO o 2 miesta k semifinalistom – to už ale na druhý deň.

V 1. kole Daubner porazil tesne Mrvu 9:8, Robo Latika Fuku 9:4, Klobučník porazil Tomáša Latiku 9:5 a Koniar Kölesa 9:4. O postup do semfinále potom Daubner zdolal Roba Latika 9:7 a Koniar Klobučníka 9:4. V semifinále Polách zdolal Daubnera hladko 11:5. Zápas Leitmana s Koniarom zápletku mal, napriek na prvý pohľad vcelku hladkému víťazstvu Leitmana 11:7 – Koniar však viedol 7:3 a k Peťovmu obratu prispel sám niekoľkými spackanými dohrávkami. Finále bolo potom zo začiatku vyrovnané – Peťo dokonca viedol 5:4, ale potom prišla opäť šnúra – tentokrát Jarova a trvala až do konca zápasu – 5:11. A tak Master má aj po 9 ročníkoch stále iba 2 mená na listine víťazov – Jaro nedovolil, aby k nemu a Milanovi Klobučníkovi pribudlo iné meno. Pre náš klub je však aj druhé miesto úspechom. Na Masters sme sa kvalifikovali už niekoľkokrát (rôzni hráči) – ale až Peťo teraz na Masters aj niečo ukázal a dosiahol výborný výsledok.

 

 

Mosconi cup

Po 5 výhrach za posledných 6 rokov boli aj tento rok favoritmi Európania, ale bolo počuť aj hlasy, že im chýba Immonen či Souquet, ktorí vedia družstvo podržať v ťažkých chvíľach.

 

1. deň

Podujatie začalo zápasom družstiev (všetko sa hrá do 5, striedavý rozstrel) – ale nie ako hrajú dvojice po údere, ale tak, že dvaja hráči proti sebe odohrajú jednu hru, potom idú ďalší dvaja hráči atď. Od stavu 3:3 bodovali už len Američania a tak sa ujali vedenia 1:0. O chvíľu to pre Európu vyzeralo ešte horšie, pretože van den Berg s Mellingom prešustrovali náskok 4:1 proti Archerovi so Shuffom. V ďalšom zápase mal tak Feijen čo robiť, aby Európa zostala v akom takom kontakte – Dechaine mu to dosť uľahčil, ponúkol mu šance, ktoré Feijen vďačne využil na výhru 5:0. Nanešťastie pre Európanov, ďalší zápas dvojíc skončil opäť 5:4 pre Američanov van Boening s Hatchom, ktorí porazili Appletona s Ekonomopoulosom. A to už stíchlo aj inak veľmi hlučné publikum, a to až tak, že bolo počuť povzbudzovanie zopár amerických fanúšikov. Deň zakončil zápas Appletona s americkým nováčikom Shuffom – Appleton bol opäť v ťažkej situácii – musel vyhrať, opačnou alternatívou bolo po prvom dni hrozivých 1:4 pre Američanov. Appleton však vyhral 5:2 a tak bolo 3:2 pre Američanov.

 

2. deň

Aj druhý deň začal pre Európu zle – Appleton s Mellingom dokázali síce vyrovnať z 2:4 na 4:4, ale v poslednej hre Melling nedal ťažkú jednotku cez celý stôl a Američania vyhrali aj tretie dvojice 5:4. A to v nasledujúcom zápase nastúpil nováčik v tíme Európy Ekonomopoulos proti hviezde amerického tímu van Boeningovi. Spočiatku mal aj šťastie, keďže van Boening sa ujal vedenia 2:0, ale Ekonomopoulos dotiahol na 3:3 a potom to už bolo niečo úplne iné, ako spomalené klbko nervov v jeho podaní zo dňa pred tým.  A po ďalšom zápase bolo v európskom tábore ešte veselšie – van den Berg s Feijenom totiž porazili Hatcha so Shuffom 5:2, ale viac ako o výsledku sa hovorilo o jeho údere v poslednej hre – Feijen ho totiž zašil na päťku, a to navyše tak, že to nemohol dotiahnuť na skákanie, extension už mali minuté (hrá sa 30 sekúnd na úder, s jedným extension na hru) – do zahratia úderu mu zostávalo 10 sekúnd, keď sa vybral k svoje stoličke a pýta sa Feijena – „kde to je?“. Feijen mu hovorí – „čo hľadáš, veď na úder máš už len 5 sekúnd!“. van den Berg zobral „tú vec“, položil na stôl a zároveň s počítadlom zahral úder – skok, guľu dal, stôl dohrali... Zaujímavé je, že pred zápasom hovorili o tej veci s Appletonom, a van den Berg mu povedal, že toto určite nikdy nepoužije... A o čo vlastne išlo? Lepšie raz vidieť ako 5x prečítať: http://www.youtube.com/watch?v=gGvd5sSVtxY&feature=youtu.be

Po ďalšom zápase sa už Európa dostala prvý krát do vedenia, keď Melling porazil Hatcha 5:3. V poslednom zápase dňa však opäť uspeli Američania – a opäť to boli dvojice a aj štvrtý krát to bolo 5:4! Tentoraz to boli hviezdne dvojice na oboch stranách – Feijen s Appletonom proti van Boeningovi s Archerom. Takže 5:5 po druhom dni

 

3. deň

Tretí deň začal opäť dvojicami – dvaja Nickovia (van den Berg a Ekonomopoulos) hrali proti Dechainovi so Shuffom. Američania viedli 4:3, keď van den Berg dal eso, ale mu padla aj biela. Američania mali šancu zápas vyhrať, ale Dechaine nedal 6tku a Európania vyrovnali. V rozhodujúcej hre mali oba páry šancu, ale nakoniec sa tešili konečne z výsledku 5:4 aj domáci, keďže práve Dechaine zase nedal (štvorku) a Nickovia už stôl dohrali, Ďalší zápas bol single – van den Berg si ani nemal šancu veľmi oddýchnuť a už stále proti Archerovi – a jedna séria musela skončiť: Európania dovtedy neprehrali ani jeden single zápas a Archer zase neprehral nič, čo hral. Do stavu 4:2 hral van den Berg bez chyby, ale potom nejaké urobil a nakoniec to bol Archer, kto natiahol svoju sériu – opäť 5:4. Na rade bol posledný zápas dvojíc – opät Ekonomopoulos, tentoraz s Feijenom a proti nim Hatch s Dechainom. Európania hrali výborne, najmä Ekonomopoulos hral posledné 2 dni výborne, na rozdiel od prvého dňa, a ujali sa vedenia 4:2. Lenže Američania opäť dotiahli na 4:4 – rozhodujúce hru však vyhrali Európania a strhla sa taká oslava, až Feijen nejako nestihol podať ruku Dechainovi a bola z toho slovná roztržka. Feijen hovoril, že prv ako stihol Dechaina nájsť, tak ho spoluhráči odtiahli preč, a že to nie je nič osobné a dúfa, že to nie je veľký problém.

V predposlednom zápase dňa sa predstavil Melling, ktorému to prvé dva dni nejako nešlo, ale keď teraz bolo treba ukázať, že vie, tak to ukázal – zápas navyše trval veľmi krátko, keďže Melling hral nielen presne, ale aj rýchlo a vyhral 5:2. V poslednom zápase potom nastúpil Appleton proti van Boeningovi, čo mal byť neľahký a vyrovnaný zápas – lenže van Boening robil na rozdiel od Appletona chyby a tak bolo rýchlo po zápase. Appleton vyhral 5:0 a zabezpečil po 3 dni vedenie pre Európu už 9:6. Tretí deň však bol poznačený aj nechutným správaním divákov – to že publikum v UK je živé, hlučné až divé je známe, ale tentoraz prekročili všetky medze a pri jednej situácii sa dokonca Johny Archer postavil od namiereného úderu, aby sa zastal svojej manželky, ktorú diváci urážali

 

4.deň

Za stavu 9:6 mal kapitán USA asi jedinú možnosť – postaviť svojich najlepších hneď na začiatok (už sa hrali len single), pokúsiť sa dotiahnuť a vyviesť tak Európanov z miery, dostať ich v domácom prostredí pod tlak. A veru sa im to aj podarilo. V prvom zápase nastúpil Ekonomopoulos proti Hatchovi a v rozkúskovanom zápase to bol Hatch, kto využil chyby súpera na výhru 5:3. V ďalšom zápase Feijena s Archerom, to bol Archer, ktorý ukázal formu a hru, ktorá mu vyniesla rekordných 16 účastí na Mosconi cupe – bol ako stelesnené sústredenie a hladko zdolal Feijena 5:1 – a plán sa napĺňal – z trojbodového vedenia to bolo zrazu už len o bod. Mimochodom Archer na tohtoročnom Mosconi neprehral ani jediný zápas. No a po treťom zápase dňa to už bolo vyrovnané – van Boening vrátil Appletonovi prehru 5:0 z predchádzajúceho dňa, tentoraz v pomere 5:1, keď zápas zakončil kombináciou od mantinelu na deviatku cez celý stôl – nenahral si a toto bola jeho jediná zostávajúca možnosť. Až v štvrtom zápase sa Európe podarilo zastaviť nástup Američanov – Melling sa pod tlakom nezoložil a porazil Shuffa 5:2, ktorý s nervozitou úspešne bojoval len v prvej časti zápasu, ale Melling ukázal svoje najlepšie kúsky v druhej časti zápasu a to už bolo len o jednom hráčovi. Zlatý klinec programu predviedol v poslednej hre, keď blokovaný osmičkou zahral 6tku do jamky od mantinelu spôsobom, za ktorý by sa nehanbil ani Efren Reyes. Tým sa Európa dostala na jeden zápas od výhry – a van den Berg ten potrebný bod uhral, keď porazil Dechaina 5:2 a spustil tým divoké oslavy. Cenu pre najužitočnejšieho hráča získal Melling – zrejme vďaka 3 dôležitým výhram v singloch.

Ohlasy po zápase:

Johan Ruijsink – toto bolo najvzrušujúcejšie víťazstvo v Mosconi zo všetkých. Američania dnes začali zostra a bola to ťažká práca. Som však rád kvôli fanúšikom a tímu – som absolútne potešený

van den Berg – celý zápas som mal tep tak 220, Johan má síce upokojoval, ale to sa nedá. Toto bol asi najvzrušujúcejší zápas v mojej kariére, urobil som síce aj dosť chýb, ale nakoniec to dobre dopadlo.

Appleton – tie emćie sú úžasné, je to všetko o tíme. Američania dnes riadne zabojovali, ukázali veľké srdce, ale Melling za stavu 9:9 zahral úžasne a van den Berg na konci – to bol taký psí zápas – ten tlak je neskutočný, diváci boli úžasní.

Melling – už keď som vyhral Mosconi prvý krát, bol to splnený sen – ale 2x, to je neuveriteľné. A nechápem, že som dostal cenu MVP – prvé 2 dni som hral nie najlepšie, prehral som 2x 5:4, hoci som mohol vyhrať – ale záver už bol dobrý.

Feijen – toto je najcennejšia výhra v Mosconi (vyhral 5. krát), bolo to ozaj napätie, keď dotiahli z 6:9 na 9:9. Našťastie Melling to zastavil a potom ten tlak na van den Berga bol neuveriteľný

Ekonomopoulos – je to veľmi vzrušujúce, atmosféra je parádna, veľmi sa mi to páčilo. Hrali sme veľmi dobre a myslím, že sme si výhru zaslúžili – ale treba povedať, že aj tím USA hral veľmi dobre.

 

Američania boli pochopiteľne sklamaní, ale môžu si veľa zobrať z toho, čo ukázali v posledný deň. CJ Wiley (kapitán) povedal, že prví traja urobili výbornú prácu, ale ten štvrtý zápas to rozhodol. Už sa teší na rok v Las Vegas

Archer – som hrdý na náš tím, ukázali sme veľké srdce. Ale gratulujem družstvu Európy – tento týždeň hrali lepšie, sú to veľkí hráči.

 

1. deň

---

Team USA 5 3 Team EUROPE

Johnny ARCHER, Brandon SHUFF 5 4 Chris MELLING, Nick VAN DEN BERG

Mike DECHAINE 0 5 Niels FEIJEN

Dennis HATCH, Shane VAN BOENING 5 4 Darren APPLETON, Nikos EKONOMOPOULOS

Brandon SHUFF 2 5 Darren APPLETON

---

Team USA 3 2 Team EUROPE

 

2. deň

---

Johnny ARCHER, Mike DECHAINE 5 4 Darren APPLETON, Chris MELLING

Shane VAN BOENING 3 5 Nikos EKONOMOPOULOS

Dennis HATCH, Brandon SHUFF 2 5 Niels FEIJEN, Nick VAN DEN BERG

Dennis HATCH 3 5 Chris MELLING

Shane VAN BOENING, Johhny ARCHER 5 4 Darren APPLETON, Niels FEIJEN

---

Team USA 5 5 Team EUROPE

 

3. deň

---

Mike DECHAINE, Brandon SHAFF 4 5 Nick VAN DEN BERG, Nikos EKONOMOPOULOS

Johnny ARCHER 5 4 Nick VAN DEN BERG

Dennis HATCH, Mike DECHAINE 4 5 Nikos EKONOMOPOULOS, Niels FEIJEN

Brandon SHUFF 2 5 Chris MELLING

Shane VAN BOENING 0 5 Darren APPLETON

---

Team USA 6 9 Team EUROPE

 

4. deň

---

Dennis HATCH 5 3 Nikos EKONOMOPOULOS

Johnny ARCHER 5 1 Niels FEIJEN

Shane VAN BOENING 5 1 Darren APPLETON

Brandon SHUFF 2 5 Chris MELLING

Mike DECHAINE 2 5 Nick VAN DEN BERG

---

Team USA 9 11 Team EUROPE

Match 1

Match 2

Match 3
Niels Feijen vs Mike Dechaine
http://www.youtube.com/watch?v=uWM5GmOiKgk


Match 4
Appleton, Ekonomopoulos vs Hatch, Van Boening

http://www.youtube.com/watch?v=p54IGRAjDVM

Match 5
Darren Appleton vs Brandon Shuff
http://www.youtube.com/watch?v=SE3LD7A9640


Match 6
Darren Appleton / Chris Melling vs Johnny Archer / Mike Dechaine
http://www.youtube.com/watch?v=M-CbNf047S4


Match 7
Nikos Ekonomopoulos vs Shane Van Boening
http://www.youtube.com/watch?v=HYO0WqfBJic


Match 8
Niels Feijen / Nick van den Berg vs Dennis Hatch / Brandon Shuff
http://www.youtube.com/watch?v=mZS0Ly4dU-U


Match 9
Chris Melling vs Dennis Hatch
http://www.youtube.com/watch?v=8VioOFIrQYc


Match 10
Darren Appleton, Niels Feijen vs Johnny Archer, Shane Van Boening
http://www.youtube.com/watch?v=eVpOVzZxz4o


Match 11
Nick Ekonomopoulos, Nick van den Berg vs Mike Dechaine, Brandon Shuff
http://www.youtube.com/watch?v=FBZ_Tmu-szQ


Match 12
Nick van den Berg vs Johnny Archer
http://www.youtube.com/watch?v=fxCeAoWcnp0


Match 13

Match 14
Chris Melling vs Brandon Shuff
http://www.youtube.com/watch?v=zJ27fLlr4Wg


Match 15
Darren Appleton vs Shane Van Boening
http://www.youtube.com/watch?v=t4NWUbPgW8w


Match 16
Nick Ekonomopoulos vs Dennis Hatch
http://www.youtube.com/watch?v=Mr09duB2UMo


Match 17
Niels Feijen vs Johnny Archer
http://www.youtube.com/watch?v=z1BNwdgm8BI


Match 18

Match 19

Match 20
Nick van den Berg vs Mike Dechaine

http://www.youtube.com/watch?v=YadUQ6_XugY

 

PTC Scottish Open

 

Po dlhšej dobe nejaký turnaj aj v Škótsku a po dlhšej dobe víťazstvo Dinga – ten sa v poslednej dobe dosť trápil. Turnaj bol ozdobený aj 147kou – zahral ju Kurt Maflin – 96. v histórii.

 

Výsledky od 16tky

Thanawat Tirapongpaiboon 4-3 Barry Hawkins

Nigel Bond 1-4 Anthony McGill

Jimmy Robertson 1-4 Andrew Higginson

Kurt Maflin 3-4 Martin O'Donnell

Steve Davis 1-4 Ding Junhui

Ian Burns 4-2 Liang Wenbo

Mark Joyce 4-3 Gary Wilson

Ken Doherty 4-2 Ryan Day

 

štvrťfinále

Thanawat Tirapongpaiboon 3-4 Anthony McGill

Andrew Higginson 4-2 Martin O'Donnell

Ding Junhui 4-1 Ian Burns

Mark Joyce 2-4 Ken Doherty

 

semifinále

Anthony McGill 4-3 Andrew Higginson

Ding Junhui 4-2 Ken Doherty

 

finále

Anthony McGill 2-4 Ding Junhui

 

 

Ďalší program:

Okrem Vianoc, ktorých pokojné prežitie v kruhu svojich najbližších vám všetkým úprimne želám, bude aj nejaký biliard – v Ružomberku 29.12. O pohár primátora. Takže kto má chuť na nejaký ten biliard medzi sviatkami, vie kde má ísť

 

Posledná úprava Streda, 02 Január 2013 11:19
 

Priestory pre klub poskytuje

Reklamný prúžok