mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes81

Online : 2
Vaša IP : 3.237.89.4
,

Podporuju nás

Náš Biliardový klub je v plnej podpore obce Kanianka.
Reklamný prúžok
>> Ď A K U J E M E <<


Najbližší program

14.-16.8. EEBC junior cup a Best of East, Galaxy Bratislava

!!! BK KANIANKA je príjemcom 2% z daní - vopred ďakujeme za podporu !!!


 

Spravodaj víkend 33/2012
Napísal Roman Čertík   
Utorok, 21 August 2012 00:00

Zdravím všetkých priaznivcov biliardu,

 

no ale toto, toľko turnajov, že ani neviem, o čom skôr písať Smile

 

Reality-Alpia cup, 2. kolo, Ružomberok

Tu som sa bol dokonca aj pozrieť – hrať určite nie, ale zastavil som sa pozrieť – aj s komplet rodinou – boli sme tam totiž zhodou okolností na predĺženom víkende. Okolo šiestej večer ma prekvapilo, že v herni bolo takmer ticho – bolo tam už len pár hráčov – dovolenku si totiž účasťou na turnaji spestrilo 28 hráčov a to sa pri 8 stoloch rýchlo povyraďuje. Náš klub mohlo potešiť, že 2 naši hráči práve v tej chvíli čakali na svojich súperov – v systéme 32 hráčov, 2 KO skrátené od 4 sa totiž obaja (Tomáš Krovina aj Peťo Leitman) prebojovali do 4ky z vyhratej strany – Peťo po ceste porazil aj Jakuba Koniara. Ten sa po prehratej strane do 4ky dostal a v nej porazil Tomáša Krovinu. Peťo mal v semi za súpera Martina Folka – podľa vlastných slov bol po 4 hodinovom čakaní vychladnutý a hral zle, Folk nakoniec vyhral 7:6. Vo finále vyhral Jakub Koniar. Celkovým víťazom tohto dvojkolového letného turnaja sa stal Tomáš Krovina, keďže víťaz 1. kola Mihok z B. Bystrice skončil v 2. kole až na 9. mieste

 

Eurotour, Brandenburg, Nemecko

Tentoraz boli paralelne mužský aj ženský turnaj. V mužskom sa zúčastnilo 177 hráčov, vrátane 27 hráčov z prvej 30tky rebríčka – bodaj by nie, veď išlo o ďalšie body do tohto robríčka, ktorý rozhoduje o nominácii na svetové turnaje, či Mosconi cup. V ženskej časti sa zišlo 32 účastníčok. 2 z nich si skrátaili čakanie na ženskú časť turnaja začínajúcu v sobotu tým, že sa zúčastnili aj na tom mužskom – Ana Gradišnik zo Slovinska a Sara Rocha z Portugalska. Dojem urobila Sara Rocha, ktorá najprv porazila Rusa Yaroshenka a potom potrápila Maria He – v zápase sa v podstate porazila sama, keď ho He darovala svojimi lacnými chybami, ktoré striedali s výbornými údermi. Zaujímavo to zhodnotil tréner Maria He – nevie hrať proti ženám. Napr. s Jasmin Ouschan sa súťažne stretol už 10 krát, ale ani raz ju ešte neporazil... Už keď som toto čítal, som videl, že Daryl Peach prehral hneď prvé kolo, s Holanďanom Gerardsom 3:8 – tak som si hovoril, že v akej je to forme, čo spomínal, keďže vyhral pred týždňom Benelux Open a že hrá dobre a ... Ale potom sa rozbehol – na prehratej strane porazil Engerta, Muratoreho a v odvete aj Gerardsa – tým sa dostal do 32ky. No a ani tam ho nikto nezastavil – s potrebnou dávkou šťastia (Kaplan 8:7 a vo finále Feijen 8:7) vyhral všetkých 5 zápasov a tým aj celý turnaj. Finále bolo reprízou finále práve zo spomínaného Benelux Open – a to do bodky. Peach tam totiž otáčal už takmer prehratý zápas – a tu tiež, Feijen totiž viedol už 7:3. Navyše v 11. hre výborne zašil. Peach však vymeral nielen zápis, zahlásil desiatku – a veru ju aj dal. To nalomilo Feijena, ktorý potom sprvil 2 ľahké chyby, pričom Peach žiadnu a dotiahol na 7:7. V rozhodujúcej hre sa chviľa zašívali, ale potom predsda len nechal šancu Feijen Peachovi, a ten ju využil.

 

Výsledky jednoduché KO

 

32ka

Grabe, Denis    2 vs 8   Gama, Manuel   -

Pavlukhin, Vitaly    5 vs 8   Alcaide, David   -

Gerwen, Andreas    8 vs 3   Moussati, Aziz    -

Petroni, Fabio    7 vs 8   Ortmann, Oliver   -

Ouschan, Albin Jr.    8 vs 3   Melling, Chris    -

Ekonomopoulos, Nikos    7 vs 8   Shaw, Jayson   -

Gruber, Stefan    3 vs 8   Kaplan, Tomasz   -

Peach, Daryl    8 vs 4   Chamat, Marcus    -

Skowerski, Karol    8 vs 2   See, Huidji    -

Koshovyi, Artem    8 vs 4   Hybler, Roman    -

Saris, Ivar    1 vs 8   Jentsch, Dominic   -

He, Mario    4 vs 8   Gray, Mark   -

Souquet, Ralf    8 vs 4   Ottermann, Nicolas    -

Jungo, Dimitri    7 vs 8   Feijen, Niels   -

Kazakis, Alexander    5 vs 8   Skoneczny, Mariusz   -

Babica, Radoslaw    8 vs 5   van den Berg, Nick    -

 

16ka

Gama, Manuel    7 vs 8   Alcaide, David   -

Gerwen, Andreas    3 vs 8   Ortmann, Oliver   -

Ouschan, Albin Jr.    7 vs 8   Shaw, Jayson   -

Kaplan, Tomasz    7 vs 8   Peach, Daryl   -

Skowerski, Karol    7 vs 8   Koshovyi, Artem   -

Jentsch, Dominic    7 vs 8   Gray, Mark   -

Souquet, Ralf    6 vs 8   Feijen, Niels   -

Skoneczny, Mariusz    2 vs 8   Babica, Radoslaw   -

 

štvrťfinále

Alcaide, David    5 vs 8   Ortmann, Oliver   -

Shaw, Jayson    6 vs 8   Peach, Daryl   -

Koshovyi, Artem    8 vs 7   Gray, Mark    -

Feijen, Niels    8 vs 1   Babica, Radoslaw    -

 

Semifinále

Ortmann, Oliver    4 vs 8   Peach, Daryl   -

Koshovyi, Artem    1 vs 8   Feijen, Niels   -

 

Finále

Peach, Daryl    8 vs 7   Feijen, Niels    -

 

V ženskej časti chýbalo niekoľko známych mien, najmä Jasmin Ouschan – tá, ako aj niekoľko ďalších hráčok však išli na MS v hre č.10 na Filipíny. To využila Katarzyna Wesolowska, ktorá vo finále zdolala Caroline Roos zo Švédska 6:2. Tá je však po tomto turnaji rebríčkovou Európskou jednotkou

 

 

Výsledky (meno, štát, výhra)

1. Katarzyna Wesolowska (Poľsko) 1250,- €

2. Caroline Roos (Švédsko) 950,- €

3. Ana Gradisnik (Slovinsko) 700,- €

Martine Christiansen (Nórsko) 700,- €

5. Ina Jentschura (Nemecko) 300,- €

Ana Majirina (Rusko) 300,- €

Louise Furberg (Švédsko) 300,- €

Sandra Baumgartner (Rakúsko) 300,- €

 

Yalin MS v hre č.10, ženy, Manilla, Filipíny

4. ročník MS v tejto disciplíne opäť organizoval Dragon Promotions. Doterajšie Majsterky sveta sú Rubilen Amit (Filipíny), Jasmin Ouschan a obhajkyňa Kelly Fisher – ktoré sa všetky podujatia aj zúčastnia. Zatiaľ prebehla prvá časť, kvalifikácie, v ktorých dominovali hráčky Taiwanu – medzi nimi však mala smolu Shin Mei Liu, dvojnásobná Majsterka sveta v hre č.9, ktorá prehrala v 3 finále. Nakoniec však mala šťastie, jedna z hráčok sa odlásila a Liu vyhrala dotatkovú kvalifikáciu a samotné MS si teda zahrá. Viac na budúci týždeň, ešte len dnes sa začína hrať.

 

 

Kvalifikácia na Betfair European Tour 2 - Gdynia Open

Na záverečnú fázu tohto turnaja postupuje len 32 hráčov, a do kvalifikácie museli zasiahnuť všetci, nie ako na štandardnom bodovanom turnaji, kde do miesta turnaja automaticky postupuje prvých 16 hráčov rebríčka. Toto je totiž časť PTC, kde sa nenasadzuje podľa rebríčka. Obsadenie záverečných 32 je zaujímavé a na stránke profsionálneho snookru hneď aj definovali lákadlá:

 

  • 4 násobný Majster sveta a snookrová legenda John Higgins
  • najobľúbenejší hráč u divákov a víťaz 10 bodovaných turnajov Jimmy White
  • víťaz minuloročného turnaja v Poľsku (Warszaw Open) Neil Robertson
  • aktuálna svetová jednotka Mark Selby
  • najlepší čínsky hráč Ding Junhui
  • bývalí majstri sveta  Ken Doherty a Graeme Dott
  • hráči TOP16 Stephen Maguire, Stephen Lee, Stuart Bingham a Martin Gould

 

Tu je kompletný žreb 32ky

 

Stephen Maguire v Michael Wasley

Joe Perry v Mark Davis

Andy Hicks v Liang Wenbo

Dave Harold v Jimmy White

Anthony McGill v Tian Pengfei

Cao Yupeng v Stuart Bingham

Ben Woollaston v Martin Gould

Neil Robertson v Jamie Jones

Andrew Higginson v Stephen Lee

Michael Holt v Michael White

Ding Junhui v John Higgins

Fergal O'Brien v Mark Selby

Rory McLeod v Ken Doherty

Mark Joyce v Jamie Burnett

Kurt Maflin v Kyren Wilson

Tom Ford v Graeme Dott

 

 

Ďalší program:

Nuž, zatiaľ bude pokračovať letný mód – jesenná časť sezóny začína až 15.9.

 

Výzva: ak má niekto záujem o regionálnu/oblastnú ligu, nech sa ozve mne alebo Petovi Leitmanovi do 1.9.2012. Ak bude 10 ľudí zahráme, ake nebude, tak sa hrať nebude – to je posledný pokus, lebo minulý ročník sa hrá už pekne dlho a stále nie je dohratý ...

 

 

Posledná úprava Utorok, 21 August 2012 15:21
 

Priestory pre klub poskytuje

Reklamný prúžok