5.5. Kanianske biliardové hry, 5. kolo, hra č.8

Letný Turnaj Dvojíc – POINT Trenčín hra č.9
Pondelok, 03 Október 2011 00:00

Zdravím všetkých priaznivcov biliardu,

po týždni som tu opäť, udialo sa toho dosť, hlavne v zahraničí – tak sa poďme pozrieť, čo to bolo. Ale začneme z domova Wink

Extraliga

Naše extraligové družstvo dohralo odložený zápas 8. kola v Bratislave s družstvom BK W.O. – a výhrou 5:4 urobilo ďalší dôležitý krok k medaile. Hru č.8 aj hru č.9 sme vyhrali po 2:1 a pred hrou č.10 sme tak mali opäť výbornú východiskovú situáciu na výhru. Zaujímavé bolo, kto sa pod naše 4 body podpísal – nebol som, a tak som mal len telefonické informácie – a najprv som si nebol istý, či Peťo nežartuje: ale nič v zlom – že Peťo vyhral oba zápasy ma až tak neprekvapilo, ale že tie druhé 2 body urobila naša čerstvá mladá posila Maťo Hromádka, to som teda nečakal – Tomáš Krovina po oboch hrách prekvapivo bez bodu. Lenže bol to práve Tomáš, kto zabral v rozhodujúcej chvíli, rovnako, ako v zápase s Alpiou Martin – Peťo aj Maťo hru č.10 prehrali, a tak za stavu 4:4 to bolo opäť na Tomášových pleciach – a aj tentoraz to úspešne zvládol.

Takže to máme na medailu rozohrané dobre, najmä keď zvyšných 5 zápasov hráme doma. Teoretická šanca je aj na titul, ale to by sme museli všetko vyhrať a ešte čakať na výsledky iných zápasov – či bude treba na niečo v tejto súvislosti čakať, napovie hneď najbližší víkend, keď v nedeľu privítame majstrovské 1.BC Komárno

Por. Družstvo                        Hral      Vyhral   Dal : Dostal   Rozdiel     Body

1. 1.BC KOMÁRNO                     9          8        58 : 23        35          17

2. 1.BC Karloff Lavos BRATISLAVA    8          8        53 : 19        34          16

3. BK KANIANKA                      9          7        56 : 25        31          16

4. Alpia MARTIN                     9          4        46 : 35        11          13

5. BK W.O. BRATISLAVA               8          3        34 : 38        -4          11

6. SHARKS Lavos BRATISLAVA          9          3        27 : 54       -27          11

7. Aréna RUŽOMBEROK                 9          2        24 : 57       -33          11

8. Piano BC NOVÉ ZÁMKY              9          0        17 : 64       -47           9

Regionálna liga

30.9. bola uzávierka prihlášok do regionálnej ligy – prihlásilo sa 9 hráčov, takže bude len jedna skupina. Propozície, mená hráčov ako aj ostatné informácie nájdete v príslušnej sekcii. Zostáva už len jedno – začať hrať Smile

Zo sveta

Eurotour, Eger, Maďarsko

Dobre obsadený Eurotour vyhral – Ralf Souquet, na ktorého by sa už dala pomaly aplikovať biliardová verzia anglického príslovia o futbale (futbal je hra pre 22 hráčov, v ktorej vždy vyhrajú Nemci...). Dalo by sa povedať, že kde príde, tam vyhrá – nie je to ani mesiac, čo vyhral World pool Masters a potom MS dvojíc s Hohmannom, teraz Eurotour a to ešte stále môže niečo vyhrať na ďalších dvoch turnajoch Beassy festivalu (v hre č.9 a hre č.8). Vo finále sa stretol s ďalším starým známym, Marcusom Chamatom, ale povedzte mi, kto pozná Markusa Bucka z Nemecka, ktorý skončil na 3. mieste spoločne so Jaysonom Shawom zo Škótska? (na pro9 diskusii som v súvislosti so Shawom narazil na poznámku: „povedzte niekto Jaysonovi, aby prestal kliať pri rozcvičke ako starý námorník, mikrofóny sú aj pri rozvičke zapnuté...“). Ak by si niekto myslel, že v prípade Bucka pri jeho pódiovom umiestnení hralo podstatnú rolu šťastie vo forme dobrého žrebu, treba sa pozrieť na zoznam jeho zdolaných súperov – Babica hneď 2x, Boyes, Peach, Chinakov. Zastavil ho až v semifinále Chamat po výsledku 8:7. Prikladám ešte kompletné výsledky posledných 32 (jednoduché KO):

Chamat, Marcus    2 vs 8   Souquet, Ralf   -

Bodka na záver – rátajte so mnou, koľko hier stratil v piatich zápasoch 1KO Souquet – 4+2+1+2+2. Aj vám vyšlo 11? Ani sa veriť nechce...

Snooker - PTC číslo 5 a 6

Turnaje PTC bežia takou rýchlosťou, že minulý týždeň som prehliadol, že sa odohral 5. turnaj – no príliš som sa rozplýval na Mariou Catalano v ženskom snookri Embarassed

Takže krátko k tomu 5.kolu – ako už býva zvykom – opäť nový víťaz – tentoraz úplne bez pochýb, keďže to bol jeho prvý vyhraný turnaj na profi okruhu – víťazom bol Andrew Higginson, ktorý vo finále zdolal Johna Higginsa. Ako som písal, víťazstvo bolo prvé v kariére, dostal zaň 10000 GBP a dostal sa tesne k 16. miestu v rebríčku – to zaručí priame nasadenie na UK Championships a Masters

6.kolo sa hralo tento víkend, a opäť bolo v niečom prvé – bol to prvý oficiálny bodovaný turnaj v Poľsku – konkrétne vo Varšave. Hráči si pochvaľovali atmosféru – bolo vidno aj na Eurosporte, že návštevnosť bola slušná. Poďme k výsledkom: vyhral Neil Robertson, ktorý vo finále zdolal Waldena – ten predtým v semfinále porazil legendu Steva Davisa, ktorý aj v 54 rokoch stále vie – a k najlepšiemu výsledku za posledné obdobie mu zrejme pomohlo nové tágo.

Mimochodom, ďalšie, 7.kolo je už nasledujúci víkend

Ďalší program  – cez týždeň pokračuje  Beassy Billiard Festival v maďarskom Egeri.

V sobotu 8.10. sa hrá ďalšie kolo ligových súťaží – v Extralige sme mali hostiť majstrovské 1.BC Komárno,ale zápas je preložený na nedeľu 9:10,  v rezerva cestuje k vedúcemu druholigovému celku 1.BC Ohnivko B. Bystrica. No 8. kolo Kanianskych biliardových hier, ktoré malo byť 9.10, sa presúva o týždeň – na nedeľu 16.10., bude sa hrať hra č.10 a snooker.

Posledná úprava Utorok, 03 Január 2012 14:41